



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.3 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Resistance | 10 GΩ |
| Height | 5.08 mm |
| Thickness | 3.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 3 |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 1 MHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 9 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 70 mV/µs |
| Operating Supply Current | 5.2 mA |
| -3db Bandwidth | 1 MHz |
| Input Bias Current | 5 nA |
| Quiescent Current | 5.2 mA |
| Max Supply Current | 7.5 mA |
| Gain | 1000 dB |
| Settling Time | 140 µs |
| Dual Supply Voltage | 15 V |
| Nominal Supply Current | 7.5 mA |
| Output Current per Channel | 23 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 125 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 4.5 V |
| Voltage Gain | 60 dB |
| Number of Amplifiers | 3 |
| Input Voltage Noise Density | 13 nV/sqrt Hz |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 106 dB |
| Amplifier Type | PGA |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$21.50640
Ext.Price$21.50640
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $21.50640 | $21.50640 |
| 10 | $20.92775 | $209.27750 |
| 25 | $20.36448 | $509.11200 |
